Zem voda,
podzemný vrt

tepelné čerpadlo typu zem voda, podzemný vrt

Ako funguje tento systém?

Tepelné čerpadlo typu zem-voda využíva teplo z pôdy na vykurovanie a prípravu teplej vody v domácnosti. Inštalácia tohto typu čerpadla vyžaduje vŕtanie podzemného vrtu, ktorý slúži ako zdroj tepla pre čerpadlo. Podzemný vrt umožňuje získavanie tepla vody vo vrte celoročne.

Výhodou tepelného čerpadla typu zem-voda je jeho vysoká účinnosť a nezávislosť na vonkajších teplotách. Teplota vo vrte je stabilnejšia ako teplota vzduchu a môže sa využívať ako zdroj tepla aj v zimných mesiacoch. Preto je tento typ čerpadla ideálny pre oblasti s miernejším podnebím.

Inštalácia tepelného čerpadla typu zem-voda s použitím podzemného vrtu je relatívne náročná a vyžaduje zemné práce. Avšak prevádzka tohto typu čerpadla je pomerne nenáročná a jeho údržba je jednoduchá a lacná. Preto sa tento typ čerpadla stáva populárnou voľbou pre mnoho rodinných domov aj priemyselných stavieb.

Pri výbere tepelného čerpadla typu zem-voda je dôležité zohľadniť kvalitu pôdy a jej schopnosť udržiavať teplotu. Z tohto dôvodu nie je táto technológia vhodná pre oblasti s príliš kamenistou pôdou alebo pre oblasti, kde sa vyskytujú zimy s extrémne nízkymi teplotami.

Aj napriek týmto obmedzeniam sa tepelné čerpadlo typu zem-voda s použitím podzemného vrtu stáva stále populárnejšou voľbou pre domácnosti aj priemyselné stavby. Jeho výhody spočívajú v efektívnom využití obnoviteľných zdrojov energie, vysokom stupni úspory energie a nízkych prevádzkových nákladoch v porovnaní s konvenčnými zdrojmi energie.
 

Napíšte nám

ozveme sa Vám do 24 hodín od obrdžiania správy

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely vyriešenia vašich otázok a pripomienok. dokument: zásady spracovania osobných údajov