Zem voda,
podzemný vrt

tepelné čerpadlo typu zem voda, podzemný vrt

Ako funguje tento systém?

Tepelné čerpadlo typu zem-voda využíva teplo z pôdy na vykurovanie a prípravu teplej vody v domácnosti. Inštalácia tohto typu čerpadla vyžaduje vŕtanie podzemného vrtu, ktorý slúži ako zdroj tepla pre čerpadlo. Podzemný vrt umožňuje získavanie tepla vody vo vrte celoročne.

Výhodou tepelného čerpadla typu zem-voda je jeho vysoká účinnosť a nezávislosť na vonkajších teplotách. Teplota vo vrte je stabilnejšia ako teplota vzduchu a môže sa využívať ako zdroj tepla aj v zimných mesiacoch. Preto je tento typ čerpadla ideálny pre oblasti s miernejším podnebím.

Inštalácia tepelného čerpadla typu zem-voda s použitím podzemného vrtu je relatívne náročná a vyžaduje zemné práce. Avšak prevádzka tohto typu čerpadla je pomerne nenáročná a jeho údržba je jednoduchá a lacná. Preto sa tento typ čerpadla stáva populárnou voľbou pre mnoho rodinných domov aj priemyselných stavieb.

Pri výbere tepelného čerpadla typu zem-voda je dôležité zohľadniť kvalitu pôdy a jej schopnosť udržiavať teplotu. Z tohto dôvodu nie je táto technológia vhodná pre oblasti s príliš kamenistou pôdou alebo pre oblasti, kde sa vyskytujú zimy s extrémne nízkymi teplotami.

Aj napriek týmto obmedzeniam sa tepelné čerpadlo typu zem-voda s použitím podzemného vrtu stáva stále populárnejšou voľbou pre domácnosti aj priemyselné stavby. Jeho výhody spočívajú v efektívnom využití obnoviteľných zdrojov energie, vysokom stupni úspory energie a nízkych prevádzkových nákladoch v porovnaní s konvenčnými zdrojmi energie.
 

Napíšte nám

ozveme sa Vám do 24 hodín od obrdžiania správy

ozveme sa Vám
do 24 hodín od obrdžiania správy

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely vyriešenia vašich otázok a pripomienok. dokument: zásady spracovania osobných údajov
Tento formulár je chránený službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobných údajovZmluvné podmienky spoločnosti Google.