OFF grid systém

systém bez pripojenia na verejnú elektrickú sieť

Ako funguje oFF grid systém?

Off-grid fotovoltický systém je riešenie pre budovy alebo objekty, ktoré sa nenachádzajú v dosahu verejnej elektrickej siete alebo pre tých, ktorí chcú byť energeticky nezávislí. Tieto systémy sú určené pre použitie v oblastiach, kde nie je možné alebo žiaduce byť pripojený k verejnej sieti.

Off-grid systém funguje tak, že fotovoltické panely produkujú elektrinu, ktorú je potom možné ukladať v akumulátoroch a následne ju využiť na napájanie elektrických zariadení. V prípade nedostatku slnečného svetla, systém môže byť napojený na generátor alebo zdroj záložnej energie, čím sa zaručuje nepretržité dodávanie energie.

Off-grid systém je vhodný pre chaty, farmárske budovy, oddychové objekty a pre všetky miesta, kde nie je potrebné kontinuálne dodávanie elektriny. Tento typ systému poskytuje vysokú mieru nezávislosti a flexibilnosti, a zároveň umožňuje úsporu nákladov na elektrinu.

Okrem toho, off-grid systém tiež prispieva k ochrane životného prostredia, pretože využíva obnoviteľné zdroje energie, ako je slnko. Nie je potrebné používať fosílne palivá ako je uhlík alebo ropa, čím sa znižuje produkcia skleníkových plynov a zároveň sa zlepšuje kvalita ovzdušia.

V súhrne, off-grid fotovoltický systém je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí chcú byť energeticky nezávislí, úspornejší a prispievať k ochrane životného prostredia.

Napíšte nám

ozveme sa Vám do 24 hodín od obrdžiania správy

ozveme sa Vám
do 24 hodín od obrdžiania správy

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely vyriešenia vašich otázok a pripomienok. dokument: zásady spracovania osobných údajov
Tento formulár je chránený službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobných údajovZmluvné podmienky spoločnosti Google.